Goal cropped 3

Видови прослави на гол

„А, бе, знаеш, фудбалот се игра за голови...“. Точно, се познава – по прославите на головите. „Најјако“ е кога тие повеќе се памтат отколку фудбалските мајстории. Еве една скромна листа со потенцијал да се проширува. Ќе се препознаете во некоја прослава? ...

Prekini 4 glavna slika FINALNA

ОФАНЗИВНИ корнери: ФК Воска 21/22

ФК Воска Спорт беше одлично освежување во фудбалската сезона 21/22. На само чекор до влез во првата лига (изгубија во бараж натпреварот против ФК Тиквеш), малку нешта недостигаа за заокружување на нивната убава приказна. Можеби подобра ефикас ...

Чујте и почујте glavna slika najava

Кратки правила за детска исхрана

A, бе, деца! Цел ден трчате – a можеби и спортувате – па, мора да знаете што треба да јадете во текот на денот! Не дека вашите умни глави не слушнале досега за свежо овошје и салати, но еве некои правила на кои треба да внимавате. Mалку досадни, б ...

IMG-29757919e9fe727647eeb7881bae8372-V

Марјан Белчев: „Jас сум човек кој не се откажува“

Со огромно задоволство, нашиот прв фудбалски портрет е Марјан Белчев, роден 1982, поранешен фудбалер на Цементарница, Вардар, Тетекс, Брегалница, со меѓународно искуство во Иран, Албанија, Мјанмар и Швајцарија, капитен во сите младински репрезентации. ...

Zidane-FF3 (коцка)

Валкани игри во шеснаесетник

Валкани игри во шеснаесетник за време на изведување слободен удар или корнер Не се така озлогласени како ватерполо дуелите под вода, ама ги има и во фудбал: штипење за кожна дипла на бицепс или трицепс – кратко, но ефикасно;„ќе ти влезам во џигер“ ...

Најава: одличниот тим на ФК Маџари Јуниор!

Летен Куп Скопје 2022 заврши. Имаше многу екипи на турнирот со фудбалери на различна возраст, и секое дете, талентирано на свој начин, доби можност да ги покаже своите фудбалски вештини.Со големо задоволство Ви ја презентираме фантастичната екипа на ФК М ...

Исечок Тактичка Фудбалска Анализа: ФК Слога Виница на натпреварот ФК Беласица- ФК Слога 1934 (1-0) 07.05.22

I Општи информации за натпреварот: Македонска Фудбалска Лига, Втора Лига- Исток, 26 Коло, 7 мај 2022 год во 17 часот. На стадионот „Младост“ во Струмица, се одигра вистинско дерби на Истокот, битка за второто место на табелата кое води до бараж и наде ...

Летен Куп Скопје 2022

Мал успех! Фудбал Фрејм во партнерство со ФК Маџари Јуниор го организираше својот прв спортски настан. Научивме многу, споделивме весела фудбалска енергија (Да! Ќе гледате фотографии и видеа од случувањата!) и... и... ќе организираме настани пак!

Pivo i natprevar

Пиво и спорт

Сигурно сте гледале некаде и некогаш спортски настан. Кажете ни, дали се случило притоа да нема пиво и грицки за заокружување на доживувањето? А што, не гледате спорт? Тогаш сигурно, додека сте гледале нешто сосема друго на ТВ, ви се појавила во некој ...